Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
8:00 - 18:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
26.09.2018
Platby kartou ZDARMA
Rádi Vám oznamujeme že platby kartou a bankovní tlačítka jsou již zprovozněny na našem eshopu ZDARMA. Co to znamená? To znamená, že pohodlně zaplatíte... číst celé
26.09.2018
Výroba svítidel na míru
Rozšiřujeme nabídku výroby na míru. To znamená, že každý si příjde na své...  Od svítidel pod kuchyňskou linku, přes ambient a dekorační svítidla až ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Články o LED osvětlení
  3. Jak poznat kvalitní led pásky?
20.02.2019

Jak poznat kvalitní led pásky?

Jak poznat kvalitní led pásky a nezešedivět

Poznat kvalitní led pásky dnes opravdu není jednoduché, protože se vše rychle vyvíjí i technologie a výroba pro led pásky. I přesto, že dnes v roce 2019 jsou kvalitní led pásky zhruba za stejnou cenu jako v roce 2017. Dnešní kvalitní led pásky jsou opět na vyšší úrovni než v roce 2017.
Bohužel kvůli mnoha různý prodejcům (a proto i výrobcům), kteří hledí jen na cenu za kterou produkt nakoupí a prodají, se na trhu prodává mnoho nekvalitních produktů nebo produktů nízké kvality a to hlavně led pásků, led žárovek i led svítidel, které za nedlouho stejně musíte vyměnit. Většinou je výměna mnohem dražší než koupě kvalitního led pásku - proto doporučujeme hned na poprvé zakoupit kvalitní led produky. 

Mnozí výrobci si totiž nechávají staré opotřebované mašiny. Ty jsou opotřebované a nejednou dělají chyby, navíc v kombinaci s levnými nebo nejlevnějšími komponenty se jednoduše NEDÁ vyrobit kvalitní led pásek.

Když porovnáváte led produkty nebo led pásky vícero dodavatelů nebo výrobců je důležité o produktu vědět co nejvíce informací. Základní pojmy a informace pro LED produkty a LED pásky jsou:

Napětí, které bude led pásek napájet
Světelný výkon, který potřebujeme k nasvětlení prostor
Výkon led pásku, abychom mohli zakoupit vhodný zdroj
Vhodný chladič led pásku, který nám prodlouží životnost led čipu a tím celého led pásku na maximum (nepodceňujte chlazení led pásků, protože každý led čip vyzařuje teplo ikdyž mnohem méně než klasická žárovka)

Kvalitní led pásky se stále vyvíjí

Kvalitní led pásky a jiné led produkty se stále vyvíjí a proto se cena kvalitních led pásků příliš nemění. Je třeba si uvědomit že kvalitní výrobci led čipů, PCB a dalších komponent do led pásků stále musí obnovovat své mašiny, aby jejich produkty byly neustále na vysoké úrovni. Stejně tak kvalitní výrobci led pásků musí inovovat, aby si zachovali vysokou kvalitu svých mašin a také nakupovat kvalitnější komponenty pro led pásky. 

Ceny kvalitních led pásků a jiných led produktů

Můžeme tedy říci, že i podle ceny značkových led pásků lze uvažovat o vyšší kvalitě než u levných bezejmenných led pásků. Další hlavní poznávací bod je značka led pásku, který chceme zakoupit.

Ne každá značka je však za rozumnou cenu, ikdyž jejich led pásky nedosahují špičkové kvality. Vždy je potřeba dbát na to co od led pásku očekáváme a jestli potřebujeme co nejdelší životnost nebo vyšší kvalitu světla - CRI.

Výroba a výběr kvalitních led pásků 

U nás ve Smart LED Lighting s.r.o nejen vybíráme vysoce kvalitní led pásky, ale také umíme doporučit a vybrat pro Váš projekt nebo použití ten správný led pásek za rozumnou cenu.

Jedny z nejkvalitnějších led pásků v naší běžné nabídce jsou led pásky naší vlastní výroby tzn. značky Smart LED Lighting, které se vyznačují nejen nejvyšší spolehlivostí, ale také životností a kvalitou světla. Továrna kde si necháváme vyrábět led pásky na míru je vysoce spolehlivý výrobce, který vyrábí a dodává jedny z nejkvalitnějších led pásků pro vícero světových značek hlavně do Ameriky, Německa, Francie, Japonska, Austrálie atd.

Kvalita led pásků podle indexu podání barev - CRI

CRI je vlastně indikátor kvality světla který nám ukazuje jak reálně vidíme barvy pod umělým osvětlením. Stupnice je od 1-100, kde 100 = 100% a je rovno slunečnímu světlu. Čím více se index podání barev blíží číslu 100 tím jsou barvy pod umělým světlem věrnější a oko se nám méně namáhá, protože nám mozek nemusí zpracovávat informace o rozdílech v barvách vnímaných našim okem.

Například když přijdete do obchodu a osvětlení není kvalitní nebo je tam špatně vidět díky nízké intenzitě světla, ani jídlo nebo oblečení se nám nebude líbit a půjdeme raději někam jinam. Kde nám však například oblečení bude připadat hezké, jasné a pěkně barevné tak si tam daný produkt zakoupíme mnohem raději.

Výběr led pásku podle výkonu (svítivosti) a použití

Pro výběr led pásku si potřebujeme uvědomit pro jaký účel led pásky chceme použít.

K dekoračním účelům a lehkému nočnímu osvětlení vždy doporučujeme nižší výkon například 5w, aby nás dekorační či noční osvětlení zbytečně neoslňovalo.

Pro osvětlení kuchyňských linek nebo pro použití jako hlavní led osvětlení doporučujeme led pásky 12w a silnější - podle aplikace, aby intenzita světla byla dostatečná. 

Pokud s výběrem potřebujete poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Příklad:

Vypočítali jsme například příkon led pásku 33,84W. Zdroje však můžeme zakoupit jen ve výkonových řadách které výrobce nabízí. Proto se musíme poohlédnout vždy po silnějším zdroji než je příkon spotřebiče - v tomto případě led pásku. V našem případě to bude například vnitřní zdroj 40w ať se nám lépe počítá.

Účinnost napájecích zdrojů

Ano budeme teď lehce počítat ;) ale nejprve si musíme říci něco o účinnosti vybraného zdroje napětí. Každý zdroj má totiž nějakou "účinnost", která nám ukazuje jak moc je zdroj účinný a kolik energie z něj spolehlivě dlouhodobě dostaneme. 

Výpočet výkonu zdroje napětí

Těchto zmíněných 40w vydělíme stem (100%) a vynásobíme (82%) účinností led napáječe = 32,8W (40w/100)x82%. Takže vidíme že bez tohoto údaje a opravdu jednoduchého výpočtu si mnohdy myslíme, že napájecí zdroj má dostatečnou rezervu, ale ve skutečnosti bychom zdroj zbytečně přetížili.

Výběr napájecího zdroje pro led pásek podle prostředí

Je třeba si také uvědomit do jakého prostředí potřebujeme zdroj umístit. Mnohdy i v interiéru však narazíme na prostředí které vyžaduje vyšší krytí než IP40. 

Zjednodušeně řečeno jedná se o místa se zvýšeným prachem nebo vlhkostí, jako třeba sádrokartonové dutiny / koupelny atd. Takovéto prostory by měli mít minimální krytí IP 42 / 44.

Podívejme se na následující tabulku krytí IP pro informace o prostředí do kterého chceme napáječ umístit

Z této tabulky můžeme vidět, že zvýšené krytí napáječe například IP42 chrání pouze proti vniknutí hrubého předmětu nebo kápnutím vodou. Takže není vhodný do koupelen, vlhkých sklepů atd.

Proto vždy doporučujeme vybírat podle technických specifikací a alespoň jednoduchého výpočtu. Pokud však nemáte na tyto věci hlavu neváhejte nás pro radu a více informací kontaktovat.

Chci se dozvědět více zajímavých informacío led technologii Líbil se Vám tento článek? Sdílejte ho s přáteli :)

  

 JAK U NÁS VYBÍRAT LED OSVĚTLENÍ?     JAK VYBÍRAT LED ŽÁROVKY?     JAKÉ MÁM MOŽNOSTI? 

 

Smart LED Lighting s.r.o - s námi potmě nebudete!

 Podporujeme různé malé i velké smysluplné projekty pro dobrou věc - podpořte je s námi s vědomím, že všichni můžeme být užiteční B-smart.cz

B-Smart

LED projekty

Řízení LED osvětlení

Měření intenzity osvětlení

Montáž a instalace

Prosvětlené stropy

LED pásky

Individuální přístup

Osvětlení na míru

Následujte nás

Na facebooku 

 

Kontakty
Logo
LED projekty a velkoobchod
8:00 - 18:00
VAŠE LED SPECIÁLKA - B-SMART
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz